V prvním zápase proti Rakousku Češi vysoko zvítězili

3. června 2008 v 20:40 | Anca Vlask
Český tým dnes nastoupil k prvnímu ze dvou přátelských zápasů proti Rakousku. Tato utkání slouží národnímu družstvu jako poslední příprava před ostrou prověrkou se Srbskem, se kterým se potkáme v play-off.
Česko - Rakousko 36:22 (15:12)
Náš tým nastoupil s brankařskou dvojicí Slabý, Jan Štochl, přičemž prvně jmenovaný nastoupil do branky na první poločas. Základní sestava Čechů byla zleva Motl, Horák, Jícha, Řezníček, Filip, na pivotu Hrubý, do obrany řezníčka střídal Kubeš. Na našem brankovišti se tak vytvořila vysoká obranná hráz tvořena trojicí Jícha - Kubeš - Horák.
První dvě branky zápasu padly ze sedmimetrového hodu, na každé straně střelci proměnili po jednom. Rakousko v úvodu utkání vedlo 2:3, pak se ale začali prosazovat Češi a čtyřmi brankami otočili stav na 6:3. Naši házenkáři si i nadále udržovali až čtyřbrankové vedení, na straně Rakouska zlobil především spoluhráč Filipa Jíchy z německého Kielu ViktorSzilagyi, který dokázal skórovat ze střední vzdálenosti i nahrávat svým spoluhráčům na post pivota. Ve 25.minutě to po dělovce Jíchy ze druhé vlny rychlého protiútoku bylo 13:9, ale následující okamžiky patřily soupeři. Třemi góly v řadě se Rakousko přiblížilo na rozdíl jediné branky 13:12, aby Motl v poslední minutě nakonec zajistil Čechům tříbrankové poločasové vedení 15:12.
Ve druhém poločase se již naplno projevila převaha našeho týmu a především brankami z rychlých útoků jsme zvyšovali svůj náskok až na desetibrankový v 52.minutě zápasu. Z naší sestavy dostali příležitost všichni hráči a ve druhém poločase se do branky postavil Jan Štochl. Rakousko v závěru zápasu střílelo hodně nepřesně a český tým toho využil ke konečné výhře 36:22. Nejlepšími střelci byli s pěti brankami Jícha a Filip.
Sestava ČR: J.Štochl, Slabý - Filip, Řezníček, Jícha, Horák, Motl, Hrubý, Kubeš, Nocar, Mráz, Vítek, Vraný, Sobol